تهران
تهران
+98 21 54503 شنبه - پنجشنبه 08:00 - 19:30 جردن خ ظفر غربی (دستگردی) پلاک 321 طبقه دوم
بهترین دستگاه های
لیزر و جوانسازی
100% رضایتمندی
مشتریان
مدرن ترین کلینیک
پوست و مو ایران
وب سایت کاشت مو

لیزر فرکشنال CO2

فرکشنال CO2 راهکاری نوین در درمان بسیاری از مشکلات پوستی می باشد، که از یک منبع لیزری ایجاد می شود. استفاده از این تکنولوژی بهترين روش غير جراحي، جهت از بين بردن چين چروك و صاف كردن نا همواری های پوست صورت محسوب مي شد.

لیزر فرکشنال CO2

در ليزر فرکشنال نور ليزر به تعداد زيادي شعاع هاي كوچكتر تقسيم مي شود. وقتي اين شعاع هاي كوچكتر به پوست بر خورد مي كنند نقاط كوچكي از پوست كه بين اين شعاعهاي ليزري قرار گرفته است و با ليزر برخورد نمي كند سالم مي ماند.

اين نقاط سالم پوست باعث تسريع روند ترميم پوست مي شوند. از طرف دیگر نقاط كوچكي كه توسط شعاعهاي كوچكتر ليزر شده اند جراحت پیدا می کنند جراحت اين ستونهاي ليزر شده كه تا عمق ۱۰۰۰ ميكرون داخل پوست مي باشد باعث تسريع كلاژن سازي در پوست و جوانسازي ميگردد.

به طور کلی، هر چه پوست سريعتر التيام پيدا كند احتمال عوارض مانند قرمزي و يا تيره شده پوست كمتر مي شود. در این تکنیک، نقاط سالم و جراحت دیده در کنار هم روند کلی ترمیم را سرعت می بخشند. این ویژگی لیزر فراکشنال باعث برتری آن نسبت به دیگر روش های دیگر ترمیم ، جوانسازی و لایه برداری پوست است.

هزینه انجام لیزر فرکشنال

هزینه انجام لیزر CO2 فرکشنال در کلینیک تخصصی پوست و مو خانه سفید بسته به هدف از انجام لیزر و مدت زمان نیاز به درمان متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت خدمات و دریافت مشاوره و وقت قبلی می توانید با شماره تلفن 02154503 تماس بگیرید.

یکی از مزایای مهم این تکنیک بهبود واضح قوام و ترکیب پوست فقط در یک جلسه می باشد. همچنین حداقل زمان بهبودی فرد به صورتی که بتواند به فعالیت روزانه خود بازگردد فقط ۳ روز می باشد. شایان ذکر است که استفاده از این لیزر شرایط خاصی مانند بارداری،موارد حساسیت به نور، بدخیمی هایی پوستی و عفونت در محل ممنوع است.

لیزر فرکشنال چه نتایجی حاصل می کند؟

 • درمان گود رفتگی ها ( اسکار، آکنه، جراحی، سوختگی) جای جوش و سایر اسکار ها
 • کاهش لک های پوستی
 • جوانسازی و درمان چروک های ظریف
 • جوانسازی اطراف چشم
 • لیفت (سفت و محکم تر شدن) پوست صورت
 • بستن منافذ باز پوست

درمان لیزر فرکشنال چقدر طول می کشد؟

جلسه درمانی برای کل صورت حدودا نیم ساعت طول می کشد، ولی اگر رادیو فرکانسی همراه لیزر فرکشنال انجام شود برای کل صورت ۴۵ دقیقه لازم است. برای گرفتن بهترین نتیجه درمانی، ما ۴ تا ۶ جلسه لیزر فرکشنال را پیشنهاد می کنیم.

چه مواردی قبل و یا بعد از درمان لیزر فرکشنال باید رعایت شود؟

کرم های باز سازی کننده پوست باید به مدت ۵ تا ۶ روز استفاده شود. همچنین پوست باید با استفاده از کرم ضد آفتاب ( هر دو ساعت یکبار) مداوم در برابر آفتاب محافظت شود، بویژه در ۷ روز اول بعد از درمان است. برای گرفتن بهترین نتیجه درمانی، متخصصین پوست و لیزر خانه سفید ، ۴ تا ۶ جلسه لیزر فرکشنال را پیشنهاد می کنند. . .

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر CO2 فرکشنال

 • دو تا چهار هفته قبل از لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از دستگاه ها و مواد برنزه کننده، پرهیز کنید.
 • 20 الی 30 روز قبل از لیزر CO2 فرکشنال استفاده از محصولات ضد پیری و لایه بردار را متوقف کنید. در صورت امکان از مصرف آسپرین، ادویل و ناپروکسن یا هر نوع داروی ضد التهابی دیگر اجتناب کنید. از هر نوع درمان های اسیدگلیکولیک پرهیز کنید. استفاده از مینوسیکلین، تتراسایکلین و داکسی‌سایکلین را متوقف کنید. از اپیلاسیون، مالش ساینده، و درمان‌ها میکرودرم ابریژن اجتناب کنید.
 • قبل از انجام لیزر CO2 فرکشنال بیمار باید توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شود. انتظارات بیمار بررسی شده و میزان بهبود از طرف پزشک و متد انجام کار مشخص شود.
 • در زمان انجام لیزر CO2 فرکشنال نیازی به آمپول بی حسی و… نیست و تنها استفاده از کرم های موضعی بی حس کننده که معمولا حاوی لیدوکائین و یا پریلوکائیین هستند، کفایت می کند. این کرم ها را  ساعتی قبل از انجام لیزر بر موضوع مورد نظر می زنند تا بیمار در هنگام انجام کار درد زیادی را احساس نکند.
 • طول مدت انجام لیزر CO2 فرکشنال معمولا حدود 30 دقیقه است. و بعد از پایان کار پوست محل لیز ملتهب و برافروخته است. معمولا پزشک این بر افروختگی را با کمپرس یخ و سرمای موضعی کاهش می دهد.
 • خوشبختانه در این نوع لیزر مانند لیزرهای نسل قدیمی، نیاز به پانسمان محل انجام لیزر نیست؛ و تنها جهت افزایش سرعت بهبود ممکن است کرم هایی مثل زینک اکساید و کرم های ترمیم کننده و آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز شد.
 • روز بعد از انجام لیزر CO2 فرکشنال پوست حالت شبیه به سوختگی خفیف یا آفتاب سوختگی می شود و کمی تیره تر به نظر می آید. این حالت طی یک هفته و با پوست اندازی بهبود می باید؛ و طی حدود دو هفته سرخی و دلمه های تشکیل شده روی پوست نیز از بین می رود.
 • در این مرحله فرد پوستی تازه که گلگون و نازک و شفاف است را احساس می کند؛ که طی حدود سه هفته نیز این سرخی خفیف از بین می رود پوست شما به حالت کاملا طبیعی و البته جوان شده برمی گردد.
 • طی 6 روز بعد از انجام لیزر CO2 فرکشنال توصیه می شود زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. همچنین پس از گذر از این مدت و تا بهبود کامل پوست (حدود 3 هفته) نیم ساعت قبل از خروج زا منزل حتما کرم ضد آفتاب با SPF بالاتر از 30 بزنید.
 • همچنین در هفته اول پس از لیزر به هیچ وجه از کرم های معمول و لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • در صورت ایجاد دلمه بر روی موضع تحت درمان با لیزر سی او تو فرکشنال از کندن و دستکاری کردن آن خودداری کنید.
درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید